DİĞER SAĞLIK PERSONELİ
Temel Bilgilendirme

Kimler Diğer Sağlık Personeli Olabilir?

Resmi gazetenin ilgili sayısında yapılan açıklamaya göre yönetmelikte İşyeri Hemşiresi yerine "Diğer Sağlık Personeli" ifadesi yer almaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile Bakanlıkça verilen işyeri hemşireliği belgesine sahip kişilerdir.

Diğer sağlık personeli temel eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlık tarafından yapılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara Bakanlık tarafından Diğer Sağlık Personeli belgesi verilmektedir.

Eğitim İçeriği

Eğitim Kapsamı Nedir?

Eğitim toplam 90 saatlik eğitimden oluşmaktadır. Bunun 45 saati örgün eğitim, 45 saati uzaktan eğitim şeklinde olmaktadır.

 

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Verilen eğitimi tamamlayan katılımcılara Eğitime Katılım Belgesi verilecektir. Katılımcıların isimleri Bakanlık sistemine tanımlanacak ve sınava girmeye hak kazanacaklardır.

 

Sınav

Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Bakanlıkça yapılır ya da yaptırılır. Adayların Diğer Sağlık Belgesi sertifikası alabilmeleri için, ÖSYM tarafından yaptırılacak merkezi sınavdan başarılı olmaları gerekmektedir.

Başvuru

Diğer sağlık personeli eğitimi kursu açıldığı durumda bilgi almak ve ön kayıt yaptırmak için lütfen ilgili linki tıklayınız.

Eğitime Ön Başvuru Yap
ADÜSEM - İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumu - © 2018
  0538 440 16 61