ADÜSEM İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumu Hakkında

Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumudur. ADÜSEM, bu eğitim kurumu bünyesinde A, B ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşireliği) kurslarını vermektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim kurumu müdürlüğünü Dr.Öğr. Üyesi Mithat Evrim DEMİR yürütmektedir.

Piyasada İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi veya İşyeri Hemşireliği yapmak isteyen bireyler, herhangi bir yetkilendirilmiş İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumundan bu eğitimleri aldıktan sonra T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yıl içinde açılacak sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir.

ADÜSEM, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurumunun bakanlıkça yetkilendirilmiş bu eğitimlerinin haricinde yine küçük ve orta ölçekli işyerlerinde veya daha büyük işletmelerde sağlık ve güvenlik ile ilgili ek eğitimleri de sürdürmektedir. Bu eğitimleri de sitemizden takip ederek eğitim taleplerinizi iletebilir ve ön kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ADÜSEM - İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumu - © 2018
  0538 440 16 61